Svět z ptačí perspektivy

Úvod Naše službySeznamovací lety

vyhlidkove lety

 


Chcete si vyzkoušet, zda je létání to pravé pro Vás? Poznat svět z jiné perspektivy? Uvažujete o pilotním výcviku nebo někoho takového znáte? Seznamovací let čtyřmístným americkým letounem Cessna 172 je to pravé. Stačí si rezervovat termín, konzultovat trasu letu s pilotem a vzhůru do oblak. Můžete se inspirovat našimi oblíbenými okruhy, které uvádíme níže. Patří mezi ně let nad Máchovo jezero, Bezděz, Liberec, Ještěd, skalní hrad Sloup či například Šluknovský výběžek a Děčín. Proleťte se nad zákoutími Máchova kraje, Lužických či Jizerských hor nebo Českého Švýcarska. Vše je přímo na dosah.


 

 

 

Pokud již dárkový poukaz či letenku vlastníte, nebo se chcete podívat na volné termíny letů, klikněte na tlačítko níže. Platit se dá i v hotovosti na místě po letu. Létáme o víkendech, přibližně od dubna do září. Pokud není možné Váš let realizovat v objednaném termínu (počasí, provozní důvody), nabídneme Vám termín náhradní. Mimo naši provozní dobu jsou lety možné pouze po předchozí domluvě.

 

 

 

 

 

 

 

Po domluvě s pilotem si okruh seznamovacího letu můžete vybrat sami nebo se nechat inspirovat našimi nejoblíbenějšími trasami:


TRASA                                                     DOBA LETU            CENA (celé latadlo)


Holanské rybníky - Zahrádky                        20 min                   2.800,-

Nový Bor - Klíč - skalní hrad Sloup                20 min                   2.800,-

zámek Zákupy - meandry Ploučnice              20 min                   2.800,-

Jabloné - zámek Lemberk                            25 min                   3.500,-

hrad Helfenburg - Úštěk                              25 min                   3.500,-

zřícena Ronov - Vlhošť                                25 min                   3.500,-

Máchovo jezero - hrad Bezděz                     30 min                   4.200,-

Ještěd - Liberec                                          40 min                    5.600,-

Šluknovský výběžek                                   40 min                    5.600,-

Děčín - Hřensko                                         40 min                    5.600,-


Ceny jsou uvedeny v CZK včetně DPH 21%.

Základní cena: 140 Kč za minutu letu pro 1-3 osoby (za celé letadlo)

 

 

 


Vaše časté dotazy

 

 

Odkud můžeme startovat?


Standardně létáme z veřejného letiště LADA Česká Lípa, kde máme sezónní servisní a klientskou základnu. Po předchozí dohodě můžeme ovšem s vámi startovat a přistávat na kterémkoliv veřejném letišti v Evropě. 


Kolik nás může nebo musí letět, jak budeme sedět, co s příručním zavazadlem? 


Letadlo pojme max. 3 osoby (dospělí nebo děti), a to na jedno sedadlo vpředu vpravo vedle pilota (s výhledem na přístrojový panel) a na dvě sedadla vzadu. Každé sedadlo je vybaveno dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pro případ nevolnosti jsou na palubě sáčky. Příruční zavazadlo si můžete odložit do odděleného zavazadlového prostoru v zadní části trupu. Letět mohou samozřejmě také pouze jeden nebo dva cestující, za předpokladu, že doplatí zbývající volná místa.  


Jakou trasu letu si mohu vybrat? 


V podstatě libovolnou. Konkrétní trasu letu si domlouváte s pilotem až před letem, korekce trasy můžete provádět po dohodě s pilotem i za letu. Pokud si chcete sami plánovat vlastní trasu, počítejte s cestovní rychlostí letadla 150 - 160 km/hod.


Kdy si mám let rezervovat? 


Rezervaci můžete provádět na výše uvedených kontaktech kdykoliv či přímo na odkazu rezervace letu, ideálně cca týden před požadovaným termínem letu. Pokud máte let již rezervovaný, budeme vás kontaktovat v případě zrušení letu (např. vliv počasí, provozní důvody). Počasí bohužel neovlivníme a proto nebuďte smutní, pokud se váš let zruší, vyberete si náhradní termín. 


Kdy, kolik a jak budu platit? 


Platíte v hotovosti po letu, dle skutečné doby letu (140 Kč/min). Pokud máte předplacený poukaz (dárkové poukazy, výherní poukazy) a rozhodnete si let prodloužit, doplácíte rozdíl také v hotovosti po letu. 


Jsou nějaká omezení? 


Z důvodu omezení maximální vzletové hmotnosti letounu je stanoven součet hmotnosti všech tří cestujících na max. 240kg. Zároveň platí omezení váhy jednotlivého cestujícího 110kg. Váš zdravotní stav musí být přiměřený této aktivitě. Neodmítáme ani invalidní spoluobčany na vozíku. Cestující nesmí být pod zjevným vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek.


Jaké jsou podmínky pro děti? 


Věkový limit pro děti je 8 let a musí být doprovázeny rodičem, případně zákonným zástupcem. 

Copyright 2015 - 2024 © Vyhlídkové lety Česká Lípa