Staňte se pilotem

Úvod Naše službyLetecký výcvik


Vítá Vás letecká škola SKY OFFICE!

 
jsme ohlášenou organizací pro výcvik pilotů dle nařízení EU č.1178/2011 (CZ.DTO.032). Nabízíme tyto druhy výcviku:

  • PPL(A) - výuka teorie a letový výcvik (45 letových hodin)
  • LAPL(A) - výuka teorie a letový výcvik (30 letových hodin)
  • SEP land - výcvik třídní kvalifikace pro jednomotorové pístové letouny
  • NIGHT - výcvik pro noční lety VFR

Za účelem propagace sportovního a rekreačního létání s cílem získat nové zájemce o výcvik nabízíme seznamovací lety Pro ty z Vás, kteří si chtějí pilotování rovnou vyzkoušet, je ideální zážitek pilotem na zkoušku.
 
 
Licence PPL(A)
 
Neboli Private Pilot License (Aeroplanes), v překladu Licence sokromého pilota pro letouny.
 
 
K čemu Vás vlastně licence sokromého pilota opravňuje? Proč nejít cestou výcviku na ultralehkých letounech (ULL), který je o poznání kratší a levnější?
 
Licence PPL je vstupenkou do světa velkých letadel. Držitele pilotního průkazu soukromého pilota letounů opravňuje k řízení jednopilotních letounů do maximální vzletové hmotnosti 5700 kg. Sem patří legendárni Cessny, Pipery, Zlíny a mnoho dalších typů.


Další doložky a kvalifikace


Pilotní průkaz PPL můžete rozšiřovat o další doložky a kvalifikace, např. létání v noci, akrobacii, vícemotorová letadla, létání podle přístrojů a postupně se třeba dopracovat až k licenci obchodního (CPL - obchodní pilot letounů) či dopravního pilota (ATPL - dopravní pilot letounů). Tyto licence Vám již otevírají dveře pilotních kabin dopravních letadel.
 

Na čem a kde budete létat?
cessna 172
 
 
Výcvik provádíme na amerických letounech řady Cessna, konkrétně C172 a C152. Naší výcvikovou základnou je jedno z nejmalebnějších letišť v republice, veřejné vnitrostátní letiště Česká Lípa (LKCE). Během Vašeho výcviku ovšem navštívíte řadu dalších letišť, od těch malých až po tzv. řízené s provozem dopravních letadel. Výcvik lze zpestřit i lety do zahraničí.
  
Proč u nás?

Naši instruktoři jsou profesionálními dopravními piloty. Nejsme “továrnou” na piloty. Naší ambicí není zásobovat aerolinky desítkami pilotů ročně ani soupeřit s velkými leteckými školami. S těmi naopak dobře spolupracujeme. Rádi Vám poradíme, případně zajistíme další nadstavby leteckých kvalifikací. Po dobu Vašeho výcviku Vám můžeme nabídnout komfortní ubytování přímo v našem obytném hangáru. Nelétáme každý den, ale maximálně se budeme snažit přizpůsobit Vašim časovým možnostem. Naším mottem je profesionalita a osobní přístup.

 
 
Lékařská prohlídka a teorie
 

Před zahájením praktického výcviku absolvujete lékařskou prohlídku a s našimi instruktory přibližně 50 hodin teoretické průpravy. Naučíte se základy aerodynamiky, letecké navigace, meteorologie a dalších předmětů, které budete dále rozvíjet během samotného létání s instruktorem.

 

 

Letový výcvik

 

Pro získání pilotního průkazu soukromého pilota je potřeba nalétat minimálně 45 letových hodin, z toho 25 hodin ve dvojím řízení (s instruktorem), 10 hodin sólových letů a minimálně jeden sólo navigační přelet v délce 150 námořních mil se dvěma mezipřistáními. Během výcviku soukromého pilota se naučíte bezpečně zvládat řídit letadlo ve všech situacích a režimech letu. 
 
 
Po ukončení výcviku

Po zdárném ukončení výcviku budete moci vzít do letadla celou rodinu, přátele či obchodní partnery a letět na výlet, dovolenou nebo služební cestu, protože již nejste omezeni počtem dvou osob a minimálním zavazadlovým prostorem, jako je tomu u ultralehkých letadel. Letadlo si můžete půjčit opět u nás, našich partnerských škol nebo koupit svoje vlastní. I s tím Vám rádi poradíme.
 

Těšíme se na Vás, 
 
 
tomáš a viktor
Instruktoři SKY OFFICE
Tomáš & Viktor
Kontaktní formulář

znaků do konce.
antiSpam [nový kód]
Copyright 2015 - 2024 © Vyhlídkové lety Česká Lípa