Novinky
Zkoušky z letecké angličtiny ICAO a IFR

Naše společnost získala oprávnění číslo CZ/ICAO ENGLISH 24 k provádění zkoušek pro prokázání znalostí anglického jazyka dle FCL.055 pís,. (b), (d) a (e) včetně vydávámí osvědčení uchazečům. 

více

Staňte se pilotem

Úvod Naše službyLetecký výcvik


Vítá Vás letecká škola SKY OFFICE!

 
Vedle leteckých zážitků, jako jsou vyhlídkové lety, pilot na zkoušku nebo tandemové seskoky nabízíme také plnohodnotný letecký výcvik. Jsme Úřadem pro civilní letectví (ÚCL) schválenou organizací pro poskytování výcviku soukromých pilotu na letounech.
 
 
Licence PPL(A)
 
Neboli Private Pilot License (Aeroplanes), v překladu Licence sokromého pilota pro letouny.
 
 
K čemu Vás vlastně licence sokromého pilota opravňuje? Proč nejít cestou výcviku na ultralehkých letounech (ULL), který je o poznání kratší a levnější?
 
Licence PPL je vstupenkou do světa velkých letadel. Držitele pilotního průkazu soukromého pilota letounů opravňuje k řízení jednopilotních letounů do maximální vzletové hmotnosti 5700 kg. Sem patří legendárni Cessny, Pipery, Zlíny a mnoho dalších typů.


Další doložky a kvalifikace


Pilotní průkaz PPL můžete rozšiřovat o další doložky a kvalifikace, např. létání v noci, akrobacii, vícemotorová letadla, létání podle přístrojů a postupně se třeba dopracovat až k licenci obchodního (CPL - obchodní pilot letounů) či dopravního pilota (ATPL - dopravní pilot letounů). Tyto licence Vám již otevírají dveře pilotních kabin dopravních letadel.
 

Na čem a kde budete létat?
cessna 172
 
 
Výcvik provádíme na amerických letounech řady Cessna, konkrétně C172 a C152. Naší výcvikovou základnou je jedno z nejmalebnějších letišť v republice, veřejné vnitrostátní letiště Česká Lípa (LKCE). Během Vašeho výcviku ovšem navštívíte řadu dalších letišť, od těch malých až po tzv. řízené s provozem dopravních letadel. Výcvik lze zpestřit i lety do zahraničí.
  
Proč u nás?

Naši instruktoři jsou profesionálními dopravními piloty. Nejsme “továrnou” na piloty. Naší ambicí není zásobovat aerolinky desítkami pilotů ročně ani soupeřit s velkými leteckými školami. S nimi naopak dobře spolupracujeme. Rádi Vám poradíme, případně zajistíme další nadstavby leteckých kvalifikací. Po dobu Vašeho výcviku Vám můžeme nabídnout komfortní ubytování přímo v našem obytném hangáru. Nelétáme každý den, ale maximálně se budeme snažit přizpůsobit Vašim časovým možnostem. Naším mottem je profesionalita a osobní přístup.

 
 
Lékařská prohlídka a teorie
 

Před zahájením praktického výcviku absolvujete lékařskou prohlídku a s našimi instruktory přibližně 50 hodin teoretické průpravy. Naučíte se základy aerodynamiky, letecké navigace, meteorologie a dalších předmětů, které budete dále rozvíjet během samotného létání s instruktorem.

 

 

Letový výcvik

 

Pro získání pilotního průkazu soukromého pilota je potřeba nalétat minimálně 45 letových hodin, z toho 25 hodin ve dvojím řízení (s instruktorem), 10 hodin sólových letů a minimálně jeden sólo navigační přelet v délce 150 námořních mil se dvěma mezipřistáními. Během výcviku soukromého pilota se naučíte bezpečně zvládat řídit letadlo ve všech situacích a režimech letu. 
 
 
Po ukončení výcviku

Po zdárném ukončení výcviku budete moci vzít do letadla celou rodinu, přátele či obchodní partnery a letět na výlet, dovolenou nebo služební cestu, protože již nejste omezeni počtem dvou osob a minimálním zavazadlovým prostorem, jako je tomu u ultralehkých letadel. Letadlo si můžete půjčit opět u nás, našich partnerských škol nebo koupit svoje vlastní. I s tím Vám rádi poradíme.
 

Těšíme se na Vás, 
 
 
tomáš a viktor
Instruktoři SKY OFFICE
Tomáš & Viktor
Kontaktní formulář

znaků do konce.
antiSpam [nový kód]
Copyright 2015 - 2022 © Vyhlídkové lety Česká Lípa