Vyzkoušejte si řízení letounu

Úvod Naše službyPilotem na zkoušku

pilot na zkousku


Chcete darovat originální dárek, či jen chcete zjistit, co ve vás je? Zážitek „Pilotem na zkoušku“ je vhodný pro všechny fandy letadel a létání, letecké nadšence, ale také třeba pro zájemce o letecký výcvik. To není hra na počítači, to je skutečný let, který budete sami pilotovat. Stanete se pilotem.

 

Dárkový poukaz na zážitek Pilotem na zkoušku můžete hned v několika variantách zakoupit v našem e-shopu. Platnost dárkového poukazu je 1 rok od data vystavení. Klikněte na tlačítko a nakupujte.

 

 

V případě, že již vlastníte letenku (dárkový poukaz), nebo si přejete rezervovat let a zaplatit v hotovosti na místě, aktuální přehled volných termínů a instrukce pro objednání naleznete zde:

 

  Jak vše probíhá?

 

Samotnému letu při zážitku "Pilot na zkoušku" předchází předletová příprava, vysvětlení základních pojmů, seznámení s letadlem. Za letu si vyzkoušíte, jaké to je pilotovat skutečné letadlo. To vše za asistence zkušeného instruktora, který bude s letounem startovat a přistávat.

 

Cíl letu je už na vás. Vaše chata či chalupa, známí, přátelé nebo jenom místo, které jste vždy chtěli vidět z ptačí perspektivy.

 

Spolu let naplánujete, zkontrolujete meteorologické podmínky, provedete předletové úkony, nastavíte palubní přístroje, zjistíte jak se komunikuje s dispečerem na letišti. Narolujete na dráhu, přidáte plyn a pak už letíte.

 

Místo: letiště Česká Lípa (po dohodě možné i jinde) 

Typ letadla: CESSNA 172/ CESSNA 182 

Délka přípravy: 10-15 minut 

Délka letu: 20 minut nebo 30 minut

 

 

Počet účastníků:

 

Zážitku „Pilot na zkoušku“ se může zúčastnit vždy jedna osoba za řízením letounu, sedící vedle pilota – instruktora. Další dvě osoby mohou letět jako cestující na zadních sedačkách. Pokud se v jedné posádce účastní v roli pilota postupně více osob (max. 3), provedeme mezipřistání, kde se účastníci vystřídají.

 

Diváci se mohou účastnit předletové přípravy. Fotografování, případně natáčení videa, je možné na zemi i za letu.

 

Sezóna a rezervace termínů:


Pilot na zkoušku se realizuje zpravidla během letecké sezóny, tj. přibližně od dubna do října. Vždy je nutné přihlédnout k aktuálnímu počasí. Doporučujeme rezervovat si termín letu minimálně týden předem v našem rezervačním formuláři. 

 

Oblečení:


Vhodné je pohodlné sportovní oblečení a obuv. Při slunečném počasí nezapomeňte na sluneční brýle. 

 

Jsou nějaká omezení?


Z důvodu omezení maximální vzletové hmotnosti letounu je stanoven součet hmotnosti všech tří cestujících (včetně pilota na zkoušku) na max. 240kg. Zároveň platí omezení váhy jednotlivého cestujícího 110kg. Váš zdravotní stav musí být přiměřený této aktivitě. Cestující nesmí být pod zjevným vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek.

 


Copyright 2015 - 2024 © Vyhlídkové lety Česká Lípa