Úvod Naše službyVyhlídkové lety

Svět z ptačí perspektivy


Vyhlídkové lety pro vás a vaše blízké jako nezapomenutelný zážitek. Objevte známá i neznámá místa okolí nejen České Lípy z jiné perspektivy! Vymyslete si svou vlastní trasu letu - chcete vidět váš dům či chalupu z výšek? Stačí trasu vyhlídky konzultovat s pilotem a vzhůru do oblak. Můžete se inspirovat našimi oblíbenými okruhy, které uvádíme níže. Patří mezi ně vyhlídkový let nad Máchovo jezero, Bezděz, Liberec, Ještěd, skalní hrad Sloup či například Šluknovský výběžek a Děčín. Podívejte se také, čím létáme.

 

 

Vyhlídkový let můžete formou dárkového poukazu věnovat také svým přátelům či blízkým. Stačí si jednoduše vybrat z nabídky našeho e-shopu. Platnost dárkového poukazu je 1 rok od data vystavení. Klikněte na tlačítko a nakupujte. 

 

 

 

V případě, že již vlastníte letenku (dárkový poukaz), nebo si přejete rezervovat let a zaplatit v hotovosti na místě, aktuální přehled volných termínů a instrukce pro objednání naleznete zde:

 

rezervace

 

Leteckou sezonu máme přibližně od dubna do září. Záleží především na počasí a stavu letištní plochy, která je travnatá. Létáme o víkendech, obvykle 2-3 víkendy v měsíci jsou k dispozici on-line rezervace. Zbývající víkendy jsou naší technickou a provozní rezervou. Volné termíny jsou k dispozici vždy koncem stávající měsíce, na jeden kalendářní měsíc dopředu. Pokud není možné Váš let realizovat v objednaném termínu (počasí, provozní důvody), bude Vám samozřejmě nabídnut termín náhradní. Mimo naší provozní dobu jsou lety možné pouze po předchozí domluvě.Pro vaši inspiraci uvádíme několik oblíbených okruhů

  


Časté dotazy k vyhlídkovým letům: 

 

Odkud můžeme startovat?

Standardně létáme z veřejného letiště LADA Česká Lípa, kde máme sezónní servisní a klientskou základnu. Po předchozí dohodě můžeme ovšem s vámi startovat a přistávat na kterémkoliv veřejném letišti v Evropě. 

 

Kolik nás může nebo musí letět, jak budeme sedět, co s příručním zavazadlem? 

Letadlo pojme max. 3 osoby (dospělí nebo děti), a to na jedno sedadlo vpředu vpravo vedle pilota (s výhledem na přístrojový panel) a na dvě sedadla vzadu. Každé sedadlo je vybaveno dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pro případ nevolnosti jsou na palubě sáčky. Příruční zavazadlo si můžete odložit do odděleného zavazadlového prostoru v zadní části trupu. Letět mohou samozřejmě také pouze jeden nebo dva cestující, za předpokladu, že doplatí zbývající volná místa.  

 

Jakou trasu letu si mohu vybrat? 

V podstatě libovolnou. Konkrétní trasu letu si domlouváte s pilotem až před letem, korekce trasy můžete provádět po dohodě s pilotem i za letu. Pokud si chcete sami plánovat vlastní trasu, počítejte s cestovní rychlostí letadla 150 - 160 km/hod. 

 

Kdy si mám let rezervovat? 

Rezervaci můžete provádět na výše uvedených kontaktech kdykoliv či přímo na odkazu rezervace letu, ideálně cca týden před požadovaným termínem letu. Pokud máte let již rezervovaný, budeme vás kontaktovat v případě zrušení letu (např. vliv počasí, provozní důvody). Počasí bohužel neovlivníme a proto nebuďte smutní, pokud se váš let zruší, vyberete si náhradní termín. 

 

Kdy, kolik a jak budu platit? 

Platíte v hotovosti po letu, dle skutečné doby letu (120 Kč/min). Pokud máte předplacený poukaz (dárkové poukazy, výherní poukazy) a rozhodnete si let prodloužit, doplácíte rozdíl také v hotovosti po letu. 

 

Jsou nějaká omezení? 

Z důvodu omezení maximální vzletové hmotnosti letounu je stanoven součet hmotnosti všech tří cestujících na max. 240kg. Zároveň platí omezení váhy jednotlivého cestujícího 110kg. Váš zdravotní stav musí být přiměřený této aktivitě. Neodmítáme ani invalidní spoluobčany na vozíku. Cestující nesmí být pod zjevným vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek.

 

Jaké jsou podmínky pro děti? 

Děti také nemají žádná zvláštní omezení. Mají své samostatné sedadlo. K dispozici jsou na palubě dva dětské sedáky, pro lepší výhled. Rodičům doporučujeme zvážit účast malých dětí, aby let byl pro ně potěšení a ne utrpení. Doporučujeme vhodný věk cca od 5 let, ale rozhodnutí necháme na vás. Copyright 2015 - 2020 © Vyhlídkové lety Česká Lípa